за нас

01

бизнис информации  Производителот, трговско друштво
локација  Хенан, Кина (континентална)
главни производи  нови вози, рингишпил, летање стол, пиратски брод, панорамско тркало, браник автомобил, туристички воз, само-контрола на авионот, диско возење, големи нишало, самба Ballon, кенгур скок, жаба скок, октопод, кафе и други ротирачко вози.
Вкупно вработени  201-300 Луѓе
Вкупниот годишен приход САД $ 5 милиони - US $ 10 милиони
Воспоставување на годината 1999
Топ 3 пазари    Домашниот пазар 46%
Јужна Азија: 11,5%  
во средината на Исток 8,11%
сертификати  BV, CE, SGS, CO, и така натаму

Женгжу Продиџи Забавен Опрема копродукции, ООДе специјалист на игралиште севкупното планирање, забавни опрема дизајн и производство. Ние сме членка на IAAPA и Кина Забавен асоцијација машина. Нашите главни производи се нови вози, рингишпил, летање стол, пиратски брод, панорамско тркало, браник автомобил, туристички воз, само-контрола на авионот, диско возење, големи нишало, самба Ballon, кенгур скок, жаба скок, октопод, кафе и други ротирачкото вози.

Се наоѓа во градот Женгжу во Кина, Продиџи Забавен е директен производител опремени со модерна опрема за производство и квалификувана работна сила. Со моќен дизајн одделот, R & D центар, стаклени влакна работилница, механичка работилница, меко играње работилница, контрола на квалитетот оддел, центар Операција Менаџмент, По-продажба сервис, резервни делови магацин и така натаму, тоа е како ние обезбеди квалификуван опрема и направи голем профит за нашите клиенти од Франција, Алжир, Узбекистан, Индија, Иран, Монголија, Бразил, Филипини, Ирак, Јужна Африка, Индонезија, и многу други земји.

Продиџи Забавен е позната по својот фиберглас изработката, квалитетот е контролирана од самиот почеток на скулптурата, мувла на сликарството. 7 полирање процес, врвот автомобил сликарство бренд, Висококвалитетна боја соба, направи бои shinning и на готови производи трајни.

Нашата фабрика и производи се сертифицирани со Б.В., CE, SGS, CO, и така натаму. Имаме професионален R & D тим за развој на механички дизајн и систем за контрола. Ние може да ви помогне да помине секој сертификати за вашиот пазар.

Продиџи Забавен е многу благодарен за стари клиенти да ги избереме нашите производи, и се надевам да се воспостави понудената соработка односи со повеќе нови клиенти. Заедно, ние ќе се создаде поголемо уживање и забава за луѓето од целиот свет.  

капацитет за производство на

фабрика на информации

Име на производ

Произведени единици
(Претходната година)

Досега највисок
Годишното производство

Тип на единица

рингишпил, летање стол, пиратски брод, авион вози и така натаму 752 985 Поставување / колекции

сертификација

слика

сертификација Име

заверени од страна

бизнис фреквенции

Достапно --- Датум поминат рок

од н.е. Шенжен BKC тестирање копродукции, ООД сите вози во забавен парк 2017/04/17

производство сертификација

слика

сертификација Име

заверени од страна

бизнис фреквенции

Достапно --- Датум поминат рок

  патент Државниот завод за интелектуална сопственост сите вози во забавен парк 2017/04/17 
  Плакетата  CAAPA забавни опрема 2016/03/14
  бизнис лиценца Женгжу администрација Бирото за индустрија и трговија забавни опрема 2008/05/28 ~ 2068/05/27

трговски капацитети

главни пазари

Вкупниот приход(%)

домашниот пазар 46%
Јужна Азија 11,32%
во средината на Исток 8,11%
Источна Азија 6.69%
Југоисточна Азија 3.76%
Африка 3,66%
Извоз Процент: 41% - 50%
Извоз на владата: Дали поседуваат дозвола за извоз
Број на вработени во трговија департмент: 6-10 луѓе

WhatsApp Online Chat !